Akmeņi pēc dzimšanas mēnešiem

Vai ziniet, kāds akmens vislabāk ir piemērots Jums vai Jūsu tuviniekiem?  Visas atbildes atradīsiet pēc dzimšanas mēnešiem. Ja meklējiet ideālu dāvanu mīļam cilvēkam, izvēlaties rotaslietu ar akmeni pēc dzimšanas datuma.

 • JANVĀRIS - Granāts Granāts tradicionāli ir janvāra mēnesī dzimušo cilvēku akmens. Tā krāšņā burgundiešu krāsa un ugunīgais izskats rotā juvelierizstrādājumus jau vairāk nekā 5 tūkstošus gadus. Augstas kvalitātes granāts izceļas ar dzidrību un košu krāsu.                                                 
 • FEBRUĀRIS - Ametists Lielisks purpura krāsas ametists ideāli piestāv tiem, kas dzimšanas dienu svin februārī. Ametisti senatnē rotāja greznus karaliskus kroņus, taču joprojām, līdz pat mūsdienām, ir populāri dēļ sava skaistuma un neatkārtojamā toņa.                                    
 • MARTS - Akvamarīns Ja esiet dzimuši martā, Jūsu rotaslietu skaistumu izcels akvamarīns. Gaiši zili un zaļgani akvamarīni ilgu laiku tika saistīti ar ūdeni un bija jūrnieku amulets. Augstas kvalitātes akvamarīniem ir spilgta krāsa un maigs tonis.
 • APRĪLIS -  Dimants Lieliskie un krāšņie dimanti ideāli piestāv tiem, kas dzimuši aprīlī. Ideāls dimantu mirdzums un zaigojums rotā daudzus juvelierizstrādājumus, piešķirdami tiem izsmalcinātas romantikas un greznības sajūtu.                                   
 • MAIJS - Smaragds Koši zaļas krāsas smaragds – ideāls akmens tiem, kas dzimuši maijā. Gadsimtu gaitā, smaragdi tiek labi vērtēti deļ savas košās krāsas un skaistuma. Rotaslietas ar smaragdiem izskatās ļoti eleganti un izsmalcināti.                                      
 • JŪNIJS - Pērles Jūnijā dzimušajiem cilvēkiem vispiemērotākās ir pērles. Pērļu aproces un kaklarotas tiek augsti vērtētas visā pasaulē. Pat līgavas, savā skaistākajā dzīves dienā, diezgan bieži rotājas tieši ar pērļu rotaslietām.
 • JŪLIJS - Rubīns Ugunīgi sarkanās krāsas rubīni piesaista uzmanību, un juvelierizstrādājumi ar tiem izstaro greznību. Šie dārgakmeņi vislabāk ir piemēroti jūlijā dzimušajiem cilvēkiem. Tāpat kā safīrs, rubīns ir korunda paveids.   Nevainojamu parametru rubīni ir ļoti reti, taču spilgtas, koši sarkanas krāsas akmens izskatās brīnišķīgi.                                    
 • AUGUSTS - Peridots Gaiši zaļais peridots ir augustā dzimušo cilvēku akmens. Unikāls un spilgtais peridota mirdzums piešķir dzīvību jebkurai rotaslietai un izskatās iespaidīgi. Peridots bija lielā vērtē Ēģiptē. Uz Havaju salām tie tika vesti pirms tūkstošs gadiem. Vērtīgi tie ir arī mūsdienās.                             
 • SEPTEMBRIS - Safīrs Safīri tāpat, kā rubīni, ir ļoti vērtīgi dārgakmeņi. Tie ir korunda paveida, ideāli piemēroti tiem, kas ir dzimuši septembrī. Safīri visbiežāk ir koši zilā krāsā, taču var atrast safīrus arī rozā, dzeltenā, baltā, lillā un pat zaļā krāsā. Šie dārgakmeņi piešķir rotaslietām eleganci un krāšņumu. No seniem laikiem safīri tiek uzskatīti par karaliskiem akmeņiem – ar tiem tika rotāti karaļu zižļi un kroņi.                             
 • OKTOBRIS - Opāls Opāls ir oktobra mēneša akmens. Šie ugunīgie akmeņi visbiežāk ir dažādās krāsās, kuri savstarpēji veido unikālas nokrāsas. Tādi daudzkrāsaini akmeņi piešķir rotaslietām dzīvību katru reizi, kad uz tiem paskatās. Opālus nedrīkst tīrīt ultraskaņas vanniņās.
 • NOVEMBRIS - Citrīns Šo akmeņu nosaukums ir cēlies no franču valodas un nozīmē citronu. Šādu nosaukumu tie ieguva pateicoties savai krāsai. Citrīns – novembrī dzimušo cilvēku akmens. Tāpat, kā amestists, tas ir kvarca paveids.  Siltais citrīna mirdzums piedod dzīvību jebkurai rotaslietai.
 • DECEMBRIS – Zilais topāzs Zilais topāzs ir decembrī dzimušo cilvēku akmens. Šie akmeņi piešķir rotaslietām romantisku zilu mirdzumu. Kvalitatīvi topāzi ir košās krāsās un ļoti dzidri.                                  

Rakstu sagatavoja Tautēja Stasjūnaite -INDIVI