Indivi
Lielirbes iela 17a Rīga LV-1046 Latvia
+37127266999 info@indivi.lv

Forma

Dimants kļūst par briljantu tikai pēc tam, kad tas ir noslīpēts, un tam ir 57-58 šķautnes. Citus dārgakmeņu veidus sauc par dimantiem. Dimanti var būt dažādās formās, un katrai formai ir savas īpatnības. Ovālajiem, bumbiera un apaļas formas dimantiem ir vislielākais spožums, savukārt, princeses, četrstūra un taisnstūra formas dimanti ir burvīgi ar savu atšķirīgo formu. Populārākie un izplatītākie ir šādi dimanti:

Apvalus (angl.: Round)

Populārākais dimanta veids ir apaļas formas briljanti. Šo briljantu slīpējums vislabāk atstaro gaismu, dzirkstī un atklāj nēsātājiem savu burvīgumu. 

Princesė (angl.: Princess)

Otrs pēc popularitātes ir princeses formas dimants, kuru visbiežāk izvēlās kā alternatīvu apaļas formas briljantam. Princeses formas dimantam ir asi stūri. Šādas formas dimants ir iecienīts un tiek izvēlēts saderināšanās gredzenā, ja sievietei patīk moderns stils, un viņa vēlas, lai gredzens izskatītos īpašs un mūsdienīgs. 

Ovalas (angl.: Oval)

Ovālas formas dimants ar savu slīpējumu ir līdzīgs apaļas formas briljantam, tāpēc labi atstaro gaismu un zaigo. Gredzeni ar ovāliem dimantiem vizuāli pagarina pirkstus. Šo dimanta formu bieži izvēlas, ja dārgakmens karātu svars ir lielāks par 0.50 ct.

Marķīzes formas dimants (angl.: Marquise)

Marķīzes formas dimanti to iegarenās formas dēļ izskatās lielāki nekā cita veida dimanti ar līdzīgu karātu svaru. Šīs formas dimanti ir gandrīz tikpat spoži kā apaļie dimanti.

Bumbieru formas dimants (angl.: Pear)

Pilienu vai bumbieru formas dimantiem ir gandrīz tikpat liels spožums kā apaļajiem dimantam. Gredzeni ar piliena formas dimantiem vizuāli pagarina pirkstus. Šī forma ir sievišķīga un eleganta.

Taisnstūra formas dimanti (angl.: Emerald)

Šī dimanta forma ir viena no senākajām dimantu slīpēšanas formām. Šāda dimanta forma bija ļoti populāra viduslaikos, jo piešķīra rotaslietām eleganci un smalkumu. Ja citas dimanta formas izceļ paša dimanta burvīgumu un mirdzumu, tad taisnstūra formas dimants īpaši izceļ akmens krāsu un dzidrumu.

Kvadrāta vai taisnstūra formas ar nocirstiem stūriem (angl.: Radiant)

Šī forma apvieno apaļa dimanta, taisnstūrvdeida un princeses dimanta formu vienā. Šīs formas dimantam ir vislielākais spožums, ja salīdzina ar jebkuru citu kvadrāta formas dimantu, un tieši tas padara šīs formas dimantus pievilcīgus.

Spilvena formas dimants (angl.: Cushion)

Šī dimanta forma ar noapaļotām malām atgādina spilvenu. Caur spilvena formas dimanta plašajām malām dārgakmenī nonāk daudz gaismas, kas ļauj šīs formas dimantiem mirdzēt spožāk.

Sirds formas dimants (angl.: Heart)

Šī romantiskā un retā dimanta forma simbolizē mīlestību. Šādas formas dimanti kā mīlestības simbols tiek ievietoti kulonos un gredzenos. Šī forma vislabāk atklājas dimantos ar lielumu no 0.50 ct.

Astoņstūra formas dimants (angl.: Asscher)

Tāpat kā četrstūra formas dimanti, arī šīs formas dārgakmeņi ir slīpēti tā, lai veidotu pakāpienus, kas dimantam piešķir apburošu spīdumu. Šādas formas dimanti ir reti sastopami un savā ziņā unikāli.

Fluorescence

Fluorescence ir gaisma, ko daži dimanti izstaro zem neredzamiem ultravioletajiem stariem. Dimantu fluorescence ir diezgan izplatīta parādība. Saskaņā ar GIA laboratorijas sniegtajiem datiem, aptuveni 25% -35% dimantu ir zināma fluorescences pakāpe. 95% gadījumu dimantu fluorescence ir zila, retāk dzeltena vai citas krāsas. Saskaņā ar GIA laboratorijas datiem, fluorescences pakāpe būtiski neietekmē dimanta izskatu. Tikai retos gadījumos daži dimanti ar ārkārtīgi augstu fluorescences līmeni var šķist necaurspīdīgi. Saskaņā ar GIA laboratorijas datiem mazāk nekā 0,2% no viņu vērtētajiem dimantiem ir necaurspīdīgi augstās fluorescences pakāpes dēļ. Tas nozīmē, ka fluorescence dimanta skaistumu ietekmē tikai retos gadījumos. Pretēji plaši izplatītam uzskatam, dimantu fluorescence pati par sevi nav vērtējama kā negatīva vai nevēlama.