Saderināšanās gredzenu pirkšanas ceļvedis

Pārsteidzošais ceļojums sākas ar saderināšanās gredzenu, taču kā nekļūdīties un atrast ideālu gredzenu meitenei? Lūk, kas Jums ir jāzin, izvēloties saderināšanās gredzenu.

  1. Jau iepriekš nosakiet savu budžetu. Juvelierveikalu plašajā piedāvājumā ar saderināšanās gredzeniem var viegli apmaldīties. Būs labāk, ja uzreiz izlemsiet, cik lielu naudas summu esat gatavs tērēt šim pirkumam. Stingru noteikumu šeit nav - katrs vīrietis pats var izlemt un novērtēt savu iespēju robežu. Piemēram, ASV ir pierasta tradīcija, ja vīrietis saderināšanās gredzenam tērē summu, kas ir vienāda ar divu mēnešu algu. Taču uzskatam, ka neatkarīgi no summas, kuru izdosiet pirkumam, svarīgākas ir Jūsu savstarpējās jūtas un attiecības. Svarīgi ir neaizmirst, ka kvalitatīvs briljants ir lieliska investīcija un ar laiku, tā vērtība var tikai pieaugt.  Pēdējo 5 gadu laikā dimantu cena pasaules tirgū palielinājās par 20%.
  2. Kādas rotaslietas viņai patīk un kādas viņa valkā? Viņai patīk klasiskas vai modernas rotaslietas? Vai viņa priekšroku dod brīvajam stilam? Vai viņai patīk dzeltenais vai baltais zelts? Vai viņas rotaslietas ir vienkāršas, vai ar ornamentiem? Aplūkojiet savas meitenes rotaslietas un Jūs bez pūlēm izvelēsieties saderināšanās gredzenu. Pamēģiniet iedomāties, kā konkrētais gredzens izskatīsies uz viņas pirksta. Nevajag aizmirst, ka saderināšanās gredzens tiks valkāts katru dienu, tāpēc pievērsiet uzmanību sievietes stilam, kāda dizaina gredzens vislabāk viņai piestāvētu: klasiskais ar vienu centrālo dimantu, modernais  - ar briljantiem sānos vai ekskluzīvais – ar izsmalcinātu formu.
  3. Kā izvēlēties briljantu? Ir četri briljantu novērtēšanas kritēriji, kas nosaka tā vērtību. Šis standarts tiek izmantots visā briljantu rūpniecības pasaulē. "4C" klasifikācija ir šāda: šķautnes (angl. Cut), dzidrums (angl. Clarity), krāsa(angl. Colour) un karāti (angl. Carat). Pērkot gredzenu ar briljantu, pievērsiet uzmanību visiem četriem parametriem, no kā ir atkarīga briljanta cena. Atcerieties, ka 90 % no gredzena cenas, sastāda tieši dimants, tāpēc, iegadājoties labāku parametru akmeni, iegādāsieties vērtīgāku gredzenu.
  4. Izvēlieties dimanta formu. Dominē piecas populāras dimantu formas: apaļā, princeses (kvadrāta forma), taisnstūra, ovālā un četrstūra forma. Varbūt viņa jau valkā rotaslietu ar līdzīgas formas dārgakmeni? Jūsu uzdevums ir izvēlēties tādu dimantu, kurš Jūsu meiteni vienkārši apburtu. Tomēr, ja ir grūti izlemt, Jūs nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties apaļas formas briljantu. Tieši šīs formas dimanti ir vispopulārākā izvēle.
  5. Nosakiet pareizo gredzena izmēru. Nezināt, kā to izdarīt? Lūk, lielisks veids, kā noteikt pareizo gredzena lielumu - aptiniet diegu apkārt pirkstam, uz kura tiks valkāts saderināšanās gredzens, izmēriet diega garumu milimetros un uzzināsiet gredzena apkārtmēru. Iegūtais lielums milimetros un dalīts ar PI (3.14), būs vajadzīgais gredzena izmērs.
  6. Uz kura pirksta nēsāt saderināšanās gredzenu? Kopš seniem laikiem uzskata, ka saderināšanās gredzens ir jānēsā uz kreisās rokas zeltneša. Senie ēģiptieši ticēja, ka šajā pirkstā ir vēna, kuras ceļš ved uz sirdi. Jau tad tika uzskatīts, ka vīrietis, saņēmis apsolījumu no sievietes, ka viņa ar to precēsies, meitenei saderināšanās gredzenu uzvilka tieši uz kreisās rokas zeltneša, ticēdams, ka no gredzena uz sirdi izsūtītais mīlas signāls neļaus viņai lūkoties uz citiem vīriešiem. Tomēr izvēle, uz kura pirksta nēsāt saderināšanās gredzenu, paliek Jūsu pašu ziņā.
  7. Ko jautāt pārdevējam, pērkot saderināšanās gredzenu? Saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, visiem juvelierizstrādājumiem, kurus pārdod Latvijas teritorijā, jābūt zīmogotiem ar Latvijas Republikas vai Eiropas Savienības dalībvalsts, Šveices Konfederācijas, Turcijas vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts pilnvarotas un neatkarīgas proves uzraudzības iestādes zīmogu vai proves zīmogu, kas apliecina zelta provi. Ja juvelierizstrādājums ir ar briljantu vai citu dārgakmeni, tad jābūt Latvijas Republikas vai Eiropas Savienības dalībvalsts proves biroja izsniegtam sertifikātam, kas apliecina dimanta autentiskumu. Tāpēc, pērkot saderināšanās gredzenu ar briljantu, pievērsiet uzmanību, vai tam ir sertifikāts. Dažām greznām rotaslietām veikalā papildus var izsniegt kādu no starptautiskajiem sertifikātiem, kurus izdod pasaulē atzītas labratorijas, tādas kā IGI, GIA un HRD. Briljanti ar sertifikātiem vienmēr būs vērtīgāki, nekā akmeņi bez sertifikātiem. Sertifikātus, kurus izdod zināmas laboratorijas, atzīst visi gemologi. Latvijā briljantus ar starptautisku labaratoriju sertifikātiem var iegādāties tikai dažos veikalos, tajā skaitā INDIVI. Tātad, atliek tikai izvēlēties ideālu mūžīgas mīlas un laimes simbolu, kas rotās Jūsu meitenes roku.