Zelts

Par zelta provēm

Vai zinājāt, ka zeltu var klasificēt skaitļos no 375 līdz 999? Ko tas nozīmē? Skaitļi precīzi parāda, cik daudz zelta ir sakausējumā un cik – cita metāla. 375 proves zeltā ir tikai 375 grami zelta uz kilogramu, tāpēc juvelierizstrādājumus, kas izgatavoti ar šīs proves sakausējumu, ražo reti. Visā pasaulē vairums rotaslietutiek izgatavotas no 585 vai 750 proves zelta. Gan 585 proves, gan 750 proves zelta rotaslietas ir diezgan izturīgas pret nodilumu.

750 proves zelts ir nedaudz gaišāks, ja salīdzina ar 585 proves zelta izstrādājumiem, un dārgāks, jo tajā ir vairāk tīra zelta. Auskariem bieži vien izvēlas 750 proves zeltu, jo ausis ir mazāk jutīgas pret tīrāku metālu. Iegādājoties juvelierizstrādājumus vietnē www.indivi.lv, varat izvēlēties zelta provi.
14K un 18K dzeltenais zelts
14K un 18K sarkanais zelts
14K un 18K baltais zelts

Par zelta krāsām

Ir trīs galvenie zelta toņi: dzeltens, sarkans un balts. Šī dārgmetāla pārklāšana ar rodiju var radīt pat melnu vai pelēku nokrāsu. Zelta krāsa ir atkarīga no sakausējumam pievienoto piemaisījumu (ligatūru) daudzuma. Piemēram, baltā zelta rotaslietās ir baltā zelta piemaisījumi (sudrabs, pallādijs, platīns, niķelis utt.). Pievienojot dažādas ligatūras, ir iespējams iegūt zaļganus, pelēkus un rozā zelta toņus.Juvelierizstrādājumus, ko pārdod Indivi.lv, var izgatavot no dzeltenā, sarkanā vai baltā zelta. Viens produkts var būt arī vairākās krāsās (piemēram, dzeltena gredzena stīpiņa un balts rāmis). Visas zelta krāsas ir līdzvērtīgas, un krāsa tiek izvēlēta atkarībā no klienta gaumes.