Zelts

Par zelta provēm

Vai zinājāt, ka zeltu var klasificēt skaitļos no 375 līdz 999? Ko tas nozīmē? Skaitļi precīzi parāda, cik daudz zelta ir sakausējumā un cik – cita metāla. 375 proves zeltā ir tikai 375 grami zelta uz kilogramu, tāpēc zelta izstrādājumi, kas izgatavoti ar šīs proves sakausējumu, tiek ražoti reti. Visā pasaulē vairums rotaslietu tiek izgatavotas no 585 vai 750 zelta proves. Gan 585 proves, gan 750 proves zelta rotaslietas ir diezgan izturīgas pret nodilumu.

750 proves zelts ir nedaudz gaišāks, ja salīdzina ar 585 proves zelta izstrādājumiem, un dārgāks, jo tajā ir vairāk tīra zelta. Auskariem bieži vien izvēlas 750 proves zeltu, jo ausis ir mazāk jutīgas pret tīrāku metālu. Gataviem izstrādājumiem zelta prove tiek identificēta pēc zeltā iestrādāta zīmoga, kas atbilst provei. Iegādājoties juvelierizstrādājumus mūsu mājas lapā www.indivi.lv, jums ir iespēja izvēlēties, kāda būs jūsu izvēlētā juvelierizstrādājuma zelta prove.
14K un 18K dzeltenais zelts
14K un 18K sarkanais zelts
14K un 18K baltais zelts

Par zelta krāsām

Zeltam ir 3 pamata toņi, kas tiek radīti mūsu priekam: dzeltens, sarkans un balts. Zeltu visbiežāk pārklāj ar rodiju, lai radītu pat melnu vai pelēku nokrāsu. Zelta krāsa ir atkarīga no sakausējumam pievienoto piemaisījumu (ligatūru) daudzuma. Piemēram, baltā zelta rotaslietās ir baltā zelta piemaisījumi, tādi kā sudrabs, pallādijs, platīns, niķelis, kas piešķir zeltam tam raksturīgo balto spīdumu. Pievienojot dažādas ligatūras, ir iespējams iegūt zaļganus, pelēkus un rozā zelta toņus. Juvelierizstrādājumi no zelta, kas ir apskatāmi un nopērkami www.Indivi.lv interneta veikalā, ir pieejami visās trīs populārākajās krāsās: dzeltenā, sarkanā vai baltā zelta krāsā, ko atspoguļo zelta proves tabula. 

Daudzveidīgi un moderni gredzeni vai citi juvelierizstrādājumi var būt dizainēti pat vairākās krāsās - piemēram, dzeltena gredzena vidusdaļas stīpiņa un balts rāmis. Vērtības ziņā visas zelta nokrāsas ir līdzvērtīgas, tāpēc, atkarībā no jūsu vēlmēm, pie mums ir iespējams izgatavot tādus zelta izstrādājumus, kas atbildīs visām jūsu ekspektācijām. Zelta izstrādājumi ir izturīgi un iespēja izvēlēties krāsu, ļauj piemeklēt sev piemērotāko.