Dimantu iepirkšanās gids

Lai izvēlētos ideālu briljanta saderināšanās gredzenu, ir vairāki faktori, kas Jums ir jāzina, pirms lēmuma pieņemšanas. Dārgakmens skaistumu, mirdzumu un vērtību nosaka daudzi aspekti. Ļaujiet mums palīdzēt Jums šajā izvēlē, lai atrastu to vienīgo un vispiemērotāko rotu.

Svars karātos

Dimanta karāti ir mērvienība, kas norāda dimanta svaru. Lai gan dimanta lielums ir saistīts ar dimanta svaru, ir svarīgi nejaukt šos jēdzienus. Dimanta lielumu jeb izmēru var ietekmēt dimanta forma, kas arī ir svarīgs faktors dimanta lieluma novērtējumā.

Dzidrums

Lielākajai daļai dabā sastopamiem dimantiem ir ieslēgumi, dabiskas plaisiņas. Bieži vien šie mazie ieslēgumi nav redzami ar neapbruņotu aci. Dimants vai briljants tiek vērtēts pēc īpašas metodes, un tam tiek piešķirta dzidrumam attiecīgā kvalitātes kategorija. Akmens par pilnīgi dzidru tiek uzskatīts, ja tajā nav ieslēgumu vai tumšu vietu, nav redzami trūkumi, ārēji bojājumi vai skrāpējumi. 

Krāsa

Runājot par dimantu krāsu, ar to tiek domāts dzeltenās nokrāsas trūkums dimantā. Visvērtīgākie ir bezkrāsaini D krāsas dimanti. Tomēr, kad briljants vai dimants ir iestrādāts rotaslietā, pat ekspertam ir grūti pateikt dimanta patieso krāsu. Ja jums nav tik svarīgi tas, kas rakstīts dimanta sertifikātā, bieži vien laba izvēle ir iegādāties dimantu dzeltenā nokrāsā.  

Šķautnes

Dimanta šķautņu slīpējums  ir viena no svarīgākajām īpašībām, kas raksturo dimanta skaistumu un spožumu. Dimantu slīpēšanas mērķis ir iegūt lielāku  dabisko mirdzumu. Ideāli slīpēti dimanti izskatās lielāki nekā akmeņi ar līdzīgu karātu svaru, bet ar mazāk šķautnēm.

Dimantu forma

Par briljantiem sauc tikai apaļas formas dimantus ar 57–58 šķautnēm, bet citas formas slīpētus dārgakmeņus - par dimantiem. Briljanti šobrīd ir vispopulārākā izvēle juvelierizstrādājumos, tomēr arī ovālas, princeses, marķīzes un citas formas dārgakmeņi kļūst arvien populārāki.

Sertifikāts un cena

Dimanta novērtēšana ir saistīta ar  mēģinājumu novērtēt dimanta naudas vērtību, bet sertifikāts ir oficiāls dokuments, kurā ir apkopoti gemoloģijas institūta norādītie briljanta parametri. Dimanta sertifikāts nosaka akmens īpašības un vērtību, bet laboratorijām mēdz būt atšķirīgi vērtēšanas standarti, kas var ietekmēt dārgakmens cenu. Papildus 4C īpašībām dimanta cenu bieži nosaka arī citi faktori, kurus ir vērts zināt. 

Ideāls briljants

Jūs jau zināt par 4C, bet vēlaties īpaši skaistu dārgakmeni, kas maksimāli atklāj, par ko šis briljants tiek vērtēts un kādēļ iekārots? Mūsu eksperti labprāt atklās, kas nosaka dārgakmens spožumu, skaistumu un unikalitāti.