Indivi
Lielirbes iela 17a Rīga LV-1046 Latvia
+37127266999 info@indivi.lv

Jaunākās ziņas

KĀ ATTĀLINĀTI IZVĒLĒTIES LAULĪBAS GREDZENUS?

FORMA

Pirmkārt, jums vajadzētu padomāt par to, kādas formas gredzenus vēlaties - klasiskas apaļas vai ar taisnu leņķi – kantainas formas gredzenus. Klasiskā ieapaļā forma ir vairāk piemērota īsāku pirkstu īpašniekiem, jo izliekta gredzena stīpiņa vizuāli pagarina pirkstus. Tikmēr kantaina forma ir vairāk piemērota garāku pirkstu īpašniekiem, tomēr kantainas formas gredzeni ar mazāku platumu (sieviešu 2.5 – 3 mm, vīriešu 3 – 4 mm plati), piestāvēs visiem.
Kantaini gredzeni izskatās moderni, un patiks tiem, kas meklē stingrākas formas. Arī šīs formas gredzeni lieliski sader ar jubilejas gredzeniem, mūžības gredzeniem (eternity rings), kurus parasti pasniedz kāzu gadadienās. Ja līgava plāno valkāt saderināšanās un laulību gredzenu uz viena pirksta, lakoniskam izskatam iesakām laulības gredzena stīpiņu izvēlēties, tādas pašas formas, kāds ir saderināšanās gredzenam.

PLATUMS

Izvēloties laulības gredzenus, vispopulārākais gredzena platuma sieviešu laulību gredzeniem ir 2.5-3 mm, savukārt vīriešu gredzenu populārākais platums ir 4-5 milimetri. Gredzenu pāra platumam nav obligāti jābūt vienādam, jo roku izmēri patiešām ir ļoti atšķirīgi. Parasti vīriešu gredzens ir platāks par sieviešu gredzenu. Ja vēlaties mājās apstākļos redzēt, kā dažāda platuma gredzeni izskatīsies uz jūsu rokas, to varat izdarīt pavisam vienkārši - izgrieziet dažāda platuma papīra sloksnes un salīdziniet tās uz pirkstiem. Ja nevalkājiet gredzenus, iesakām neizvēlieties gredzenu kas ir platāks par 6 mm - var paiet daudz laika, lai pierastu pie tādas rotaslietas valkāšanas.

METĀLS

Lielākā daļa laulības gredzenu ir izgatavoti no zelta vai platīna. Izvēloties zelta gredzenus, vispirms jāizvēlas vēlamā metāla krāsa. Baltā vai sarkanā zelta gredzeni piestāv cilvēkiem ar gaišu ādu, vēsā toņa paletei, tumšmatēm, rudmatēm, siltā ādas toņa īpašniekiem - dzeltenais zelts.
Standarta zelta proves laulību gredzeniem ir 585 prove un 750 prove. 18K zelts, jeb 750 prove satur 75 % tīra zelta, 14K jeb 585 prove satur 58,5% tīra zelta.
Izšķir trīs krāsas laulību gredzenu, kurus protams var sava starpā kombinēt, tie ir dzeltenā, sarkanā un baltā zelta gredzeni. No praktiskā viedokļa, dzeltenais un sarkanais zelts ir vispraktiskākā zelta krāsa, laika gaitā vislabāk saglabā savu sākotnējo izskatu. Baltais zelts dabiski ir nedaudz iedzeltens, tāpēc, lai iegūtu tīri baltu krāsu mūsdienās balta zelta gredzeni tiek pārklāti ar rodiju, kas ir platīna radinieks. 18K dzeltenā un sarkanā zelta krāsa ir nedaudz piesātinātāka nekā 14K zelts.
Ja sliecaties pēc baltas krāsas gredzeniem un budžets to atļauj, viennozīmīgi, platīna ir lieliska opcija laulību gredzeniem, tas ir ļoti izturīgs pret skrāpējumiem, nemaina savu krāsu un ir kā radīti mūžīgai valkāšanai. Ir vērts zināt, ka platīns ir smagāks par zeltu, tāpēc arī jūsu gredzeni būs smagāki, kas, protams, ietekmē arī laulību gredzenu cenu, jo ražošanai nepieciešams vairāk dārgmetāla materiāla.

IZMĒRS

Visgrūtāk izvēlēties laulības gredzenus attālināti ir pareizā gredzena izmēra noteikšana. Ja sievietes nēsā gredzenus un zina savu izmēru vismaz provizoriski, tad vīriešiem laulības gredzens bieži ir pirmā rotaslieta viņu dzīvē.
Juvelierizstrādājumu darbnīcās un veikalos pirkstu izmēru mēra ar īpašu gredzenu mērierīci, bet to var izdarīt arī mājās. Vieglākais veids ir sagriezt papīra sloksni un aptīt to ap pirkstu, uz kura tiks uzvilkts gredzens Ja cilvēks līdz šim nav valkājis gredzenus, tad izgrieztu papīra strēmeli aptiniet apkārt tam pirkstam, kurā nēsās gredzenu. Strēmeli aptiniet pēc iespējas precīzāk un neatstājiet starpas, citādi iegūsiet nepareizu izmēru. Atzīmējiet vietu, kurā strēmeļu gali saskaras, un precīzi izmēriet garumu ar lineālu. Iegūto lielumu milimetros izdaliet ar PĪ (3.14), un Jūs iegūsiet skaitli, kas atbilst gredzena izmēram. Ja šī metode jums nešķiet pietiekami precīza, mēs esam sagatavojuši vairāk padomu, kā izmērīt gredzena izmēru, kurus atradīsit ŠEIT.

DIZAINS

Izvēloties gredzenu dizainu, tomēr uzdodiet sev jautājumu, vai pēc 10-20 gadiem es vēlēšos to nēsāt? Vispopulārākā izvēle ir tradicionālie, klasiskie laulību gredzeni. Tas saistīts ar to ērtumu, praktiskumu, ar nemainīgu klasisku vērtību, kas iztur dažādas modes tendences.
Topošās līgavas bieži izvēlas sev nedaudz netradicionālu, bet vienlaikus ļoti klasisku dizainu- laulību gredzenus vienā rindā izrotātus ar briljantiem, tos bieži dēvē par mūžības gredzeniem (Eternity rings), kas simbolizē mūžīgu mīlestību.

Mēs ceram, ka šie padomi palīdzēs Jums izvēlēties laulības gredzenus neizejot no mājas. Vissvarīgākais, nebaidieties jautāt un interesēties. Konsultanti, kas strādā juvelierizstrādājumu salonos, ir gatavi jums palīdzēt. Atcerieties, ka pat ne visai precīzu izvēli var labot. Gandrīz visos gadījumos ir iespējams pielāgot gredzena izmēru, to samazinot vai palielinot, un šāda pielāgošana bieži notiek ātri un viegli. Tāpat vienmēr ir iespējams papildināt savu gredzena dizainu arī vēlāk. Piemēram, ja esat izvēlējies spīdīgas faktūras laulības gredzenus - nākotnē uz tā paša gredzena virsmas ir iespējams izveidot matētu vai citu izvēlētu faktūru. Turklāt klasiskā tipa gredzenus vienmēr var izdekorēt ar papildu dimantiem vai gravējumiem. Pat pēc pieciem vai desmit gadiem!

 

Ievietots: Vestuviniai žiedai

Atstājiet savu komentāru