Dimantu kopšana

IETEIKUMI JUVELIERIZSTRĀDĀJUMU AR BRILJANTIEM APKOPEI
  1. Lai gan briljants ir ļoti ciets dārgakmens, to var saskrāpēt cits briljants, ja tie saskaras. Kad briljants nonāk saskarē ar metālu vai citu dārgakmeni, tas var atstāt skrāpējumus uz metāla vai dārgakmens.
  2. Saskaroties ar taukiem, ziepēm vai krējumu, briljants var zaudēt savu spožumu, tāpēc ieteicams izvairīties no dārgakmens saskares ar šiem materiāliem.
  3. Rotaslietas ar briljantiem ieteicams noņemt, veicot mājas darbus, vingrojot, peldoties, kā arī dodoties uz solāriju. Briljantus ieteicams sargāt no temperatūras izmaiņām, saskarsmes ar mazgāšanas līdzekļiem, ķīmiskām vielām, jodu un hloru.

BRILJANTA ROTU TĪRĪŠANA Lai briljanti nezaudētu spīdumu un izskatītos kā jauni, tie regulāri jātīra.

  1. Mājas apstākļos rotaslietas ar briljantiem var notīrīt ar ziepjūdeni vai spirta šķīdumu. Visos gadījumos tīrīšanai jāizmanto mīksta birstītevai auduma lupatiņa.
  • Briljantu tīrīšanai izmantojiet ziepjūdeni, maigu spirta šķīdumu vai degvīnu;
  • Dažas minūtes iemērciet rotaslietas ar briljantiem ūdenī vai spirta šķīdumā;
  • Pēc tam izņemiet no ūdens vai šķīduma un viegli notīriet ar mīkstu birstīti;
  • Noskalojiet rotaslietas zem silta, tekoša ūdens un novietojiet uz mīksta auduma gabaliņa (kas nesatur pūkas)līdz nožūst;
  • Netīriet briljantus un citus juvelierizstrādājumus ar abrazīviem materiāliem, ķīmiskām vielām un ziepēm, kas satur sārmus.
  1. Reizi gadā ieteicams aiznest rotaslietas juvelierim, kurš tās notīrīs, izmantojot ultraskaņas vannu. Šādas procedūras laikā tiks notīrīti netīrumi rotaslietām no grūti aizsniedzamām vietām.

Labi koptas rotaslietas ar briljantiem priecēs Jūs ilgu laiku.
www.indivi.lv