Šķautnes

Dimanta šķautņu slīpējums (griešana) ir viena no svarīgākajām īpašībām, kas raksturo dimanta skaistumu. Dimanta šķautnes ir atbildīgas par to, kā un cik daudz dimants mirdz, cik daudz gaismas tas uztver un atstaro. Dimantu slīpēšanas mērķis ir iegūt lielāku dabisko mirdzumu. Nepareizi noslīpēts dimants zaudē gaismas caurlaidību, tāpēc tas var nemirdzēt. Tomēr slīpējuma kvalitāti bieži vien precīzi noteikt var tikai eksperti. Tikai apaļiem dimantiem ir iedalījums pēc to šķautņu slīpējuma, citām formām (bumbiera, marķīzes, princeses utt.) šāda iedalījuma nav, taču INDIVI dārgakmeņu eksperti var sniegt informāciju par citas formas dimantu slīpēšans kvalitātes kritērijiem. 

Ideāls šķautņu slīpējums (griešana) (angl. ideal cut). Šādi noslīpēti dimanti veido 3% no visiem pasaules tirgū piedāvātajiem dimantiem. Šie ideāli noslīpētie dimanti perfekti atstaro gaismu.

Ļoti labs šķautņu slīpējums (griešana) (angl. very good cut). Šādi noslīpēti dimanti veido 15% no visiem pasaules tirgū piedāvātajiem dimantiem. Ļoti labi noslīpēti dimanti atstaro gandrīz tikpat daudz gaismas, kā ideāli noslīpēti dimanti, bet ir lētāki.

Labs šķautņu slīpējums (griešana) (angl. good cut). Šādi noslīpēti dimanti veido 25% no visiem pasaules tirgū piedāvātajiem dimantiem. Labi noslīpēti dimanti atstaro mazāk gaismas, tāpēc ir lētāki par ļoti labi noslīpētiem dimantiem.

Vidējs šķautņu slīpējums (griešana) (angl. fair cut). Šādi noslīpēti dimanti veido 35% no visiem pasaules tirgū piedāvātajiem dimantiem. Vidēji slīpētus dimantus uzskata par kvalitatīviem dimantiem, bet tie atstaro daudz mazāk gaismas.

Slikts šķautņu slīpējums (griešana) (angl. poor cut). Atlikušo daļu sastāda dimanti, kuru šķautnes ir slikti noslīpētas. Šādi noslīpēti dimanti slikti atstaro gaismu un nemirdz. Cienījamas reputācijas ražotāji, sargājot savu labo slavu, nav ieinteresēti pārdot šādus dimantus.