Svars karātos

Dimanta karāts ir termins, ko lieto, lai apzīmētu dimanta svaru un noteiktu, kāda ir dimanta cena. Vispārpieņemtajā praksē 1 karāts ir vienāds ar 200 miligramiem. Lai gan dimanta izmērs ir saistīts ar dimanta svaru, ir svarīgi šos abus jēdzienus nejaukt. Dimanta svars ir viens no galvenajiem faktoriem dimanta cenas noteikšanā – jo smagāks dimants, jo vērtīgāks tas ir. Dimantu cenas par vienu karātu ir viens no labākajiem veidiem, kā salīdzināt līdzīgu dimantu vērtību, taču jāatzīmē arī tas, ka viena liela dimanta vērtība vienmēr būs lielāka nekā, ja kopā tiek salikti vairāki maza izmēra dimanti, kas veido tādu pašu svaru.

Kā pirkstā izskatās gredzens ar dažāda izmēra dimantiem, vari novērtēt šeit.

Dimanta formai ir ietekme arī uz dimanta izmēru, t.i. dimanti ar vienādu svaru karātos, bet dažādas formas var vizuāli atšķirties pēc izmēra. Šeit var atrast dažādu dimanta formu izmērus milimetros un svaru karātos.

Ja vēlaties pirkt dimantu, kas ierāmēts kulonā, ņemiet vērā, ka kulona izmēra izvēle ir sarežģīta, jo atšķiras gan gaume, gan kakla izmērs. Ja pērkat kulonu sev, piemēriet dažādus kulonus, lai redzētu, kurš no tiem jums patīk un piestāv vislabāk. Tomēr, ja jums iepatīkas lielāka izmēra dimants, iespējams, varēsiet atrast izdevīgāku piedāvājumu, iepērkoties tiešsaistes veikalā.